Narodowe czytanie 2019

2019-09-10 10:34

Ósma odsłona zainaugurowanego przez Prezydenta RP Narodowego Czytania odbyła się 6 września 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlińsku.

Fragmenty wybranych utworów czytali przedstawiciele władz samorządowych: Kamil Dziewierz - Wójt Gminy Jedlińsk, Łukasz Kurek - Przewodniczący Rady Gminy, Magdalena Trzmiel-Wieteska - Przewodnicząca Komisji Społecznej. Do wspólnego czytania włączyli się również czytelnicy, młodzież lokalnych szkół oraz sympatycy biblioteki.

• W trakcie Narodowego Czytania słuchaliśmy następujących tekstów:

Dobra pani - Eliza Orzeszkowa

Dym - Maria Konopnicka

Katarynka - Bolesław Prus

Mój ojciec wstępuje do strażaków - Bruno Schulz

Orka - Władysław Stanisław Reymont

Rozdziobią nas kruki, wrony... - Stefan Żeromski

Sachem - Henryk Sienkiewicz

Sawa - Henrych Rzewuski

Jak co roku każdy kto przyniósł ze sobą egzemplarz Nowel polskich mógł liczyć na pamiątkowy stempel nadesłany przez Kancelarię Prezydenta RP specjalnie na tę uroczystość.

Wszystkim uczestnikom tegorocznego Czytania serdecznie dziękujemy za udział oraz zaangażowanie i zapraszamy do kolejnej edycji.